„ A jó óvoda az, ahol nyugalom van,
de nem csend és fegyelem.
A jó óvoda az, ahol a legfőbb érték
minden gyermek kíváncsisága,
kezdeményezése, de főleg játéka,
mint a nem tudatos tanulás folyamata.
A jó óvoda az, ahol a ráfigyelés,
az odafigyelés a gyermeknek lehetőség,
a felnőttnek kötelesség.
A jó óvoda természetes emberi kapcsolatokat ajánl.”
(Hűvös Éva)

Óvodavezetői köszöntő

Szeretettel köszöntöm Önt a Nyékládházi Dargay Attila Gyermekvarázs Óvodában!
Remélem, hogy e betekintéssel több információt és átfogóbb képet kap intézményeink belső életéről. Büszkék vagyunk az itt folyó pedagógiai munkára, a kulturált környezetre, gyermekeinkre.
Köszönjük azt a sok segítséget, amit a várostól, a szülőktől, támogatóktól kapunk. Minden erőnkkel azon vagyunk, hogy óvodánkban továbbra is magas színvonalon, családias, derűs és esztétikus környezetben neveljük a hozzánk járó kisgyermekeket.

Mottóm:
„A gyermek fejlődése szempontjából döntő fontosságú, hogy érezze, nem csak szeretik, hanem olyannak szeretik, amilyen”.

Tisztelettel: Gálné Vasvenszki Judit
Óvodavezető

Óvodánk bemutatása:

Településünk kedvező adottságokkal rendelkező, frekventált földrajzi elhelyezkedésű város, borsod megyében.
Nyékládháza város szívében helyezkednek el intézményeink. Óvodánk névadója, Dargay Attila özvegye, Henrik Irén „kis hazánk egyik legszebb gyöngyszemeként” jellemezte. Korszerű, a legújabb követelményeknek megfelelő, kívül-belül megújult tárgyi feltételekkel rendelkező, a mai kornak maximálisan megfelelő környezetben várjuk az óvodás korú gyermekeket.
A ládházi tagóvodánk sófalai a megye óvodáiban is egyedinek számítanak, s a gyermekek egészségesebb mindennapjait hívatott szolgálni.
Központi óvodánk tornaterme jó alap arra, hogy mozgásfejlesztést kiemelt területként kezeljük.
Mindkét óvodánk egy korszerű, az uniós előírásoknak megfelelt, biztonsággal ellátott, új játékokkal felszerelt óvodai udvarral is büszkélkedhet.

Gyermekképünk

Nevelésünk középpontjában a gyermek áll, aki autonóm személyiség. Legjellemzőbb tulajdonsága a nyitottság, az érdeklődés, a befogadás, a tudni akarás és az önmegvalósítás. Óvodánk egészséges, harmonikus gyermeki személyiségeket nevel, akik jó mozgáskészséggel, egészséges testi fejlettséggel, jó beszédkészséggel és koruknak megfelelő ismeretekkel rendelkeznek. Érzékenyen fordulnak egymás felé, elfogadják a másságot. Az őket körülvevő környezet iránt fogékonyak, a természet szeretetére, védelmére érzékenyek. Érdeklődőek, tevékenyek, helyes közösségi és erkölcsi szokásokkal bírnak, boldog, kiegyensúlyozott gyerekek.

Jövőképünk

„Ha a jövő évről akarsz gondoskodni - vess magot,
Ha egy évtizeddel számítasz - ültess fát,
Ha terved egy életre szól - embert nevelj”

Programunk: Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel.
Az óvodában elkezdett személyiségfejlesztés, a tudatosan tervezett, szervezett, irányított pedagógiai munka egész életre kiható, meghatározó, felelősségteljes vállalkozás.
Közös célunk 2013-tól egy képességfejlesztő nevelési program megvalósításával, a korai fejlődés tudatos támogatása prevencióval és a komplex személyiségfejlesztés.
Óvodánk eredményes működésének feltétele, hogy a szülők magukénak érezzék az intézmény programját, az itt folyó nevelőmunkát, azzal azonosulni tudjanak, a sikeres együttmunkálkodás érdekében. Őszinte szívvel ajánljuk intézményeinket abban a reményben, hogy gyermekeinknek sokoldalú, egészséges, harmonikus személyiségfejlődését megvalósíthassuk.
Gyermekeinkhez való viszonyunkat ezzel az idézettel lehetne leginkább kifejezni: „Tisztellek Téged, fontos vagy nekem, csakis Rád figyelek, és segítek Neked, ha szükséged van a segítségemre.”

Óvodánk kollektívája

Gálné Vasvenszki Judit
Óvodavezető

Körhegyiné Papp Adrienn Rita